ДОГЛЯНУТА ШКІРА
18.01.2022

Чому тріскаються губи

Чому тріскаються губи

У багатьох дівчат, та й у хлопців теж часто сохнуть і тріскаються губи, причому в декого це відбувається виключно в холодну пору року. Для багатьох така ситуація є постійною проблемою. Основною її причиною є наявність у зоні губ безлічі кровоносних судин і нервових закінчень при повній відсутності жиру та сальних залоз. Саме тому шкіра в цій області дуже тонка й чутлива, за будь-якого зовнішнього впливу вона реагує сильним подразненням. Більш детально цю проблему розглянемо далі.

Тріскаються губи — в чому причина?

Губи лущаться і тріскаються з безлічі причин, серед яких як вплив зовнішніх факторів, так і внутрішні проблеми організму, в тому числі:

• Сезонні впливи. Взимку ніжна шкіра постійно подразнюється перепадами температур на вулиці та в приміщенні, а також сухим повітрям в опалюваних приміщеннях, холодом і вітром. Навесні джерелом сухості може стати нестача вітамінів (авітаміноз), влітку — спека й агресивна дія сонячних променів, а восени — сезонні застуди та нежить.
• Облизування губ. Звичка облизуватися викликає сухість губ з огляду на те, що вплив зовнішніх факторів на вологу шкіру значно посилюється.
• Покусування. При цьому травмується тонкий епідерміс і в результаті часто тріскається нижня губа.
• Куріння. Постійне зіткнення з гарячим сигаретним фільтром і вдихання диму призводять до зневоднення шкіри та, як наслідок, до її лущення.
• Забруднення.Часте торкання вуст руками загрожує поширенням інфекцій та порушенням природного балансу мікрофлори, що призводить до тріщин і запалень.
•Звичка гризти різні предмети. Кусання ковпачків ручок, коктейльних трубочок та інших предметів побуту може закінчитися інфікуванням та усіма супутніми наслідками.

Трескаются

• Продукти харчування. Занадто гострі, солоні й кислі продукти призводять до зневоднення та підвищують чутливість епідермісу, причому це можуть бути навіть корисні на перший погляд ягоди та фрукти — цитруси, ананас, полуниця, з'їдені у великій кількості. Висока концентрація фруктових кислот може стати причиною серйозного захворювання вуст — хейліту.
• Нежить. Постійне дихання через рот при закладеності носа призводить до тріщин і надмірної сухості.
• Підвищення температури тіла. Сильний жар призводить до зневоднення, яке в першу чергу проявляється на шкірі уст.
• Віруси. Найнебезпечнішим для губ є вірус герпесу, який призводить до запалень на губах, а лікарські засоби, що застосовуються для його лікування, спричиняють сухість і потребують тривалого відновлення.
• Прийом лікарських препаратів. Лікарські засоби, зокрема антибіотики, порушують мікрофлору всього організму, включаючи ротову порожнину, що також може призводити до почуття стягнутості та лущення.
• Атопічний дерматит. Захворювання шкіри, яке проявляється по всьому тілу, включаючи вуста, що викликає глибокі тріщини.
• Загальне зневоднення організму. Нестача води в організмі призводить до пересихання шкірних покривів.
• Дефіцит необхідних речовин. Нестача в організмі вітамінів групи В, корисних жирів та амінокислот може стати причиною локальних лущень на обличчі й вустах.

"Якщо часто тріскаються губи — це є серйозною причиною відвідати дерматолога, щоб точно з'ясувати причини неприємного стану".

Що таке заїди на губах і від чого вони з'являються

Стан, коли тріскаються куточки рота, у народі називають заїдами. Заїди — неприємне явище, оскільки викликає сильний біль і дискомфорт при будь-якому розкритті рота, заважає нормально говорити й вживати їжу. Їх можуть провокувати:

• Проблеми зі здоров'ям — цукровий діабет, дерматити різної етіології та нейродерміт.
• Нестача корисних речовин — знижений рівень вітамінів А, В і заліза, що виникає при незбалансованому харчуванні. Виявити нестачу таких речовин допоможе аналіз крові.
• Перезволоження — порушення прикусу, облизування та інші фактори, що викликають постійну вологість у куточках рота.

Як усунути тріщини на губах

Усунути сухість на губах можна за допомогою народних і спеціальних косметичних засобів. Для цього необхідно:

• Відмовитися від постійної звички облизувати губи й зривати кірочки, що підсохли, щоб не травмувати епідерміс і прискорити загоєння.
• Постійно зволожувати шкіру спеціальним бальзамом або гігієнічною помадою, бажано вибирати засоби в тюбику або варіанти, що викручуються, щоб не вносити в продукт мікроби.
• Застосовувати для зволоження та живлення шкіри прості домашні засоби на основі воску або вазеліну без сторонніх домішок у разі наявності алергії на магазинну косметику.
• Живити шкіру натуральним медом, наносячи його на рот перед сном. У разі алергії на продукти бджільництва мед можна замінити натуральними оліями, наприклад обліпиховою, мигдальною або олією календули. Ці продукти мають загоювальний ефект і допоможуть швидко вилікувати потріскані губи.

Выбор

Вибір відповідної косметики для губ

Відновити сухі губи допоможе і спеціальна косметика, асортимент якої досить великий. Серед найпопулярніших засобів:

Зволожувальні та гігієнічні помади. До складу таких засобів перевірені виробники включають корисні натуральні компоненти, такі як екстракт алое, олія ши, гіалуронова кислота, що сприяють зволоженню та загоєнню травм.
Праймери. Слід наносити під помаду, особливо під матову. Вони містять натуральні інгредієнти, такі як віск та олії, допомагають розгладити епідерміс і не допустити втрати вологи, яку неминуче викликає декоративна косметика.
Бальзами. Лікувальні засоби, багаті на активні компоненти, допомагають боротися з сухістю та лущенням.
Скраби та пілінги. Усувають змертвілі клітини з поверхні епідермісу.
Маски та олійки. Доглядові засоби, використання яких допомагає підтримувати ніжну шкіру в нормальному здоровому стані та є відмінною профілактикою лущення та подразнення.

Поради косметологів, як запобігти тріщинам на губах

Якщо у вас постійно тріскається губа посередині або на будь-якій іншій ділянці, варто прислухатися до порад косметологів і дерматологів:

• Переглянути свій раціон і включити до нього натуральні продукти, багаті на вітаміни й мікроелементи — фрукти та овочі, кисломолочну продукцію, рибу та морепродукти, рослинні олії.
• Дотримуватися питного режиму — дорослій людині щодня потрібно від 1,5 літрів чистої води, нестача рідини в організмі призводить до сухості шкірних покривів.
• Прийом вітамінів — при нестачі в організмі вітамінів групи В сухість неминуча, а отже, необхідно заповнити дефіцит спеціальними препаратами, що містять речовини, яких бракує.
• Регулярний догляд — навіть декоративні засоби можуть містити доглядові компоненти, проте нехтувати гігієнічною помадою, бальзамом і праймером все ж не варто, причому важливо вибирати якісні засоби.
• Позбутися шкідливих звичок — куріння, звичка закушувати губи або гризти сторонні предмети загрожують не тільки тріщинами та сухістю на вустах, а й високою ймовірністю підхопити інфекцію, тому потрібно докласти максимум зусиль, щоб їх позбутися.

КОМЕНТАРІ

Skomentuj jako pierwszy.

Авторизуйтесь, щоб додати коментар

Показати більше публікацій з Січень 2022

Рекомендовані

pixel