Зміст
- Догляд за волоссям взимку. Головні правила
- Обов'язкове носіння головного убору
- Не виходити на вулицю з вологим волоссям
- Щоденне використання кондиціонера
- Регулярне використання зволожуючих засобів і поживної косметики для волосся
- Стрижемо і фарбуємо волосся до початку зими
- Фен з гарячою сушкою в зимовий період використовуємо якомога рідше
- Миємо волосся прохолодною або теплою водою але не гарячою!
Догляд за волоссям взимку. Головні правила
Взимку волосся і шкіра голови потребують особливого догляду. З приходом холодів волосся електризується, стає ламким і сухим, шкіра волосяної частини голови може свербіти та лущитися. Чому так відбувається? У більшості випадків негативний вплив мають:
- неправильне харчування, в якому не вистачає вітамінів, мінералів, поживних речовин;
- регулярні стреси, недостатня кількість сну;
- низькотемпературні режими;
- сухе повітря в приміщеннях;
- миття хлорованою водою та інші помилки в повсякденному догляді.
Яким повинен бути догляд за волоссям в зимовий період? Розповідаємо у цій статті!
Обов'язкове носіння головного убору
Носіння шапки або іншого головного убору в зимовий період допоможе захиститися від несприятливого впливу морозу і холоду. Намагайтеся не виходити на вулицю з непокритою головою: низькотемпературні режими погано впливають на волосся! Наслідки впливу морозу:
- збільшення ламкості та сухості;
- зниження швидкості росту;
- порушення живлення волосяних фолікул.
Стильний, красивий головний убір, який гармонує з верхнім одягом, не тільки допомагає створити цікавий образ, а й захищає від наслідків впливу зовнішнього середовища. Ефективний спосіб зберегти красу і здоров'я волосся взимку – регулярно робити живильні маски. Вони зміцнюють волоски, роблять їх більш товстими, густими.
Не виходити на вулицю з вологим волоссям
Сезонний догляд за волоссям взимку передбачає, що не можна виходити на вулицю, з пасмами, які ще не просохли. Вплив холоду підвищує їх ламкість, вони стають тьмяними та неслухняними. Також збільшується ризик різкого звуження судин голови, що може спричинити:
- головний біль;
- запалення нервових закінчень шиї і судин;
- сильні м'язові болі, які з часом можуть стати хронічними.
Це важливо! Через звичку виходити на холод з вологим волоссям підвищується ризик захворіти на ГРВІ.
Щоденне використання кондиціонера
Перепад температур – стрес для волосся. На вулиці холодно, а в приміщенні жарко та сухо через постійну роботу опалювальних приладів. В результаті, його гідроліпідний прошарок зменшується, воно стає неслухняним, сухим та може електризуватися. І тут без застосування кондиціонера не обійтися.
Правильно підібраний засіб допоможе: захистити волосся від пошкоджень; склеїти кератинові лусочки; зберегти вологу, яка підтримує гладкість, шовковистість, блиск волосся; зробити пасма більш слухняними та полегшити процес розчісування.
Порада. Взимку краще використовувати максимально живильний кондиціонер, в складі якого присутні цілющі компоненти, в тому числі – олії макадамії та аргани. Він наситить пасма, зробить їх пружними, об'ємними. А запобігти ламкості допоможе спеціальний спрей, який можна періодично наносити на сухе волосся.
Регулярне використання зволожуючих засобів і поживної косметики для волосся
Зимовий догляд за волоссям включає в себе правильно підібрані зволожуючі та живильні засоби, що запобігають ламкості та тьмяності. Щоб уникнути проблем, у вашому арсеналі обов'язково повинні бути:
- маски, збагачені кератином, рослинними екстрактами, поживними нутриентами;
- натуральні олії, що запобігають посіченим кінчикам, розгладжують і заповнюють пористу структуру.
Маски зменшують жирність, мінімізують ризик появи лупи. Це ідеальний засіб для відновлення здоров'я забарвлених пасм і зволоження сухих.
Які олії підходять для використання в холодну пору року? Рекомендуємо звернути увагу на олію:
- солодкого мигдалю – запобігає ламкості та тьмяному кольору;
- насіння малини – оздоровлює шкіру голови та зменшує свербіж;
- обліпихи – надає світлому волоссю м'якість і більш насичений, яскравий відтінок;
- арганова – відновлює посічені кінчики;
- кокосова – стимулює активність волосяних фолікулів.
Рекомендується робити маску і наносити олію 2-3 рази на тиждень.
Стрижемо і фарбуємо волосся до початку зими
Зробити стрижку і пофарбуватись найкраще до настання холодів. Справа в тому, що структура волосся змінюється через дефіцит поживних речовин та вітамінів. Навіть самі товсті, густі пасма частково втрачають об’єм і блиск. А фарбування – це травматична процедура, адже використовуються хімічні речовини.
Деякі люди вважають, що від впливу холодів захищає ламінування. Однак це дуже травматична процедура, яка має виключно візуальний ефект, маскуючи виснаження локонів!
Фен з гарячою сушкою в зимовий період використовуємо якомога рідше
Фен, гаряча плойка сильно пересушують пасма волосся. Якщо ви будете регулярно користуватися цими приладами, то волосся, швидше за все, стане: тьмяним; ламким; млявим. Коли з якоїсь причини без фену і плойки не обійтися, використовуйте спеціальні захисні засоби, що зменшують їх негативний вплив.
Миємо волосся прохолодною або теплою водою але не гарячою!
Гаряча вода погано впливає на волоски, пересушує їх, посилюючи ламкість. У зимовий період регулярне виконання такої процедури може спровокувати їхнє рясне випадання.
Як правильно мити голову взимку? Використовуйте живильний і делікатний шампунь, якість якого підтверджено результатами наукових випробувань. Ретельно промивайте пасма прохолодною або теплою водою. Регулярно використовуйте маски та живильні олії, які треба наносити по всій довжині.