Зміст
- Як часто можна робити маски для обличчя?
- Чим корисні маски для обличчя?
- Які бувають види масок для обличчя?
- Коли краще наносити маску для обличчя вранці або ввечері?
- Чи можна робити кілька масок для обличчя в один день?
- Чи можна робити домашні маски для обличчя кожен день?
- З якою періодичністю варто наносити маски на обличчя?
- Як чергувати маски для обличчя?
Як часто можна робити маски для обличчя?
Чим корисні маски для обличчя?
Регулярне нанесення масок – перевірений спосіб зберегти красу шкіри та наситити її корисними речовинами, покращують процес регенерації і перешкоджають ранньому старінню. Це – відмінна альтернатива салонному догляду, що забезпечує хороший ефект.
Процедура сприяє:
- Зменшенню запальних процесів на шкірі.
- Швидкій регенерації пошкодженого епідермісу.
- Природному синтезу колагену та еластину, що відповідають за тургор шкіри.
- Уповільненню процесу природного старіння.
- Здоровому і яскравому кольору шкіри.
- Відбілюванню та освітленню найбільш пігментованих ділянок.
- Очищенню від ороговілих клітин, бруду, шкірного сала.
- Зменшенню подразнення після очищувальних процедур, в тому числі – кислотних пілінгів.
Вибираючи маску, обов'язково враховуйте свій тип шкіри! Це основний фактор, на який треба орієнтуватися, інакше процедура принесе шкоду, а не користь.
Які бувають види масок для обличчя?
Маски, які можна наносити в домашніх умовах можуть мати кремову, гелеву, парафінову, порошкову, колагенову, гелеву, силіконову текстури. Деякі з них можна застосовувати відразу, інші – треба розбавляти водою до потрібної консистенції.
Найпопулярніші типи косметичних масок і їх переваги:
- Гелеві. Мають текстуру легкого гелю, легко наносяться і змиваються. Делікатно доглядають за обличчям, тонізуючі його та освіжаючи, сприяють затриманню води в глибоких шарах дерми.
- Кремові. Нагадують живильний крем, легко наносяться і добре вбираються. Містять компоненти, що живлять і зволожують шкіру, запобігають руйнуванню її гідроліпідної мантії. Як правило, змивати їх не потрібно.
- Глиняні. Виробляються на основі червоної, білої, зеленої глини з додаванням натуральних компонентів або без них. Підсушують прищі, перешкоджають забрудненню пір, матують сальний блиск.
- Альгінатні. Виготовляються з альгінатної глини, в яку додаються корисні для шкіри екстракти, амінокислоти, поживні нутрієнти. Розгладжують шкіру, забезпечуючи їй сяючий і молодий вигляд.
- Тканинні. Являють собою спеціальну тканину, просочену спеціальним складом, що забезпечує освітлення, зміцнення, заспокоєння, матування шкіри або інші корисні ефекти.
- Колагенові. Ідеально підходять для зволоження, харчування і відновлення ніжної шкіри губ і очей. Вони мають приємну текстуру та охолоджують епідерміс, сприяючи його регенерації та тонізації.
Гелеві та кремові маски вважаються багатофункціональними. Глиняні запобігають вугровому висипу і жирному блиску. Універсальний варіант – альгінатні, які позитивно впливають на стан шкіри всіх типів, в тому числі – віковий. Альгінатна маска 1 – 2 рази на тиждень – відмінна альтернатива салонному догляду.
Коли краще наносити маску для обличчя вранці або ввечері?
Вранці шкіра особливо сприйнятлива для догляду: активізується робота сальних залоз, поліпшується кровопостачання. Отож вранці доцільно наносити такі маски:
- Освіжаючі, що зменшують сліди недосипання. Якщо у вас під очима з'явилися круги – скористайтеся спеціальними патчами для орбітальної зони.
- Тонізуючі, вирівнюють тон шкіри, роблять його яскравішим і свіже.
День – це час найбільшої робочої активності. Але якщо є пару вільних годин, а ввечері має бути похід на побачення або важливий захід, можна зробити альгінатну маску, вона подарує шкірі сяйво і молодість.
Увечері можна робити очищаючі маски, які дозволяють позбутися вугрів, чорних точок, запалень. Як правило, після такої процедури епідерміс злегка червоніє, тому виконувати її вранці, перед нанесенням макіяжу, недоцільно.
Чи можна робити кілька масок для обличчя в один день?
Так робити небажано, адже нанесення 2–3 масок з інтервалом в кілька годин може стати причиною подразнення і сприяти появі:
почервоніння;
лущення.
Чи можна робити домашні маски для обличчя кожен день?
Мультимаскінг – мода, що прийшла з Південної Кореї. Корейські б'юті-блогери у своїх відео акцентують увагу на тому, що треба чергувати:
- очищення;
- зволоження;
- харчування;
- тонізування.
Звичайно, якщо робити процедуру щодня, нічого поганого не станеться. Але і позитивних змін, які кардинально відрізняються від результату дівчат, що наносять маски кілька разів на тиждень, ви не досягнете.
Постійне використання масок може спричинити втрату вираженої користі від їх застосування, а також викликати лущення і сухість, порушення кислотно-основногобалансу.
З якою періодичністю варто наносити маски на обличчя?
Як часто робити маски для обличчя? Все залежить від їх типу: поживні – раз у 2–3 дні; омолоджуючі – через день; зволожуючі – 2 рази на тиждень; підсушуючі – 1–2 рази на тиждень.
Як чергувати маски для обличчя?
Все залежить від типу шкіри та віку:
- Жирна та комбінована шкіра потребують очищення і зволоження.
- Нормальна і суха шкіра – чергування зволоження та живлення. Часте очищення не рекомендується, оптимально проводити його раз в 10 днів.
- Вікова шкіра – поєднання омолоджуючих масок і інтенсивного живлення.
Бажано, щоб маски для лікування специфічних проблем, пігментації і купероза підбирав фахівець.