Зміна кольору волосся, особливо його освітлення – завжди травматично і погіршує якість локонів. Хоч сучасні фарбувальні складники і способи їхнього нанесення максимально дбайливі – процедура фарбування досить агресивна, адже природний пігмент вимивається. Як швидко відновити волосся після освітлення в домашніх умовах? Основними секретами ділимося у цій статті. Не пропустіть актуальну інформацію!
Зміст
Догляд за освітленим волоссям
Догляд за волоссям після освітлення повинен бути максимально ретельним, адже воно дуже ослаблене й потребує інтенсивного зволоження і живлення. Найкраще порадитися з професіоналом і підібрати спеціальну лінійку доглядових засобів - масок, кондиціонерів та шампунів.
Основні принципи відновлювального догляду, від яких залежить ваш успіх:
• Відмова від термічного впливу на волосся – ніяких фенів, стайлерів, прасок.
• Мийте голову не частіше, ніж 2-3 рази на тиждень.
• Поліпшити стан пасм допоможуть ополіскування трав'яними відварами на основі кропиви, ромашки, цвіту липи та інших корисних компонентів.
• Намагайтеся максимально акуратно розчісуватися. Завжди починайте з розгладження кінчиків, а потім плавно чешіть по всій довжині до коренів. Ні в якому разі не намагайтеся розчесати мокре волосся, це посилить його травматизацію.
Запам'ятайте, навіть найкращі професійні засоби для відновлення волосся після освітлення не спрацюють, якщо ви відмовитеся дотримуватися правил, наведених нижче:
• Мінімізація тертя. Після миття не треба викручувати та енергійно терти локони, адже у вологому стані вони дуже тендітні. Просто оберніть голову махровим рушником, і він вбере зайву вологу за 5-10 хвилин.
• Відмова від занадто тугих зачісок. Якщо ви звикли заплітати волосся дуже туго, воно травмується жорсткими гумками і гребінцями. Кращий варіант зачіски, яка красива і безпечна одночасно – злегка недбалий пучок або коса.
• Збалансоване харчування. Дуже корисні для волосся: риба червоних сортів, овочі, фрукти, зелень, горіхи. Не забувайте про те, що протягом доби бажано випивати не менше 2 літрів чистої питної води.
Це важливо! Прискорити відновлення шевелюри незалежно від віку можна, якщо вживати якісний вітамінно-мінеральний комплекс. Добавка зміцнить організм і наситить його речовинами, які сприятливо впливають на волосся.
Народні рецепти для відновлення волосся в домашніх умовах
Сьогодні на будь-якому сайті можна знайти народні засоби для відновлення волосся після знебарвлення. Проте незважаючи на те, що багато людей вважають їх надійними способами досягти бажаного результату, ми налаштовані досить скептично. Жоден, навіть найкращий продукт, приготовленный самостійно, не замінить повноцінне відновлення освітленого волосся в домашніх умовах за допомогою спеціалізованих засобів.
Відносно ефективними можна вважати живильні маски, які зміцнюють волосся і надають їм красивого блиску та м'якості:
• Маска на основі кокосової, оливкової або реп'яхової олії. Якщо періодично наносити її на сухе волосся, а потім змивати шампунем – локони стануть шовковистими, міцними, слухняними.
• Маска для волосся балаяж, яка містить яйця та мед. Для приготування треба змішати 1 яєчний жовток з двома столовими ложками меду, а потім ретельно розтерти суміш.Тримати маску на голові варто не більше 20-30 хвилин. Вона не тільки покращує волосся, а й тонізує епідерміс голови, нормалізує роботу сальних залоз.
• Маска з вітамінами Е і А. Рідкі вітаміни треба змішати у пропорції 1:1, а потім акуратно нанести на сухе волосся. Через півгодини змити шампунем і ретельно прополоскати пасма.
Топ-5 засобів для відновлення освітленого волосся
Відповідаючи на питання про те, як відновити волосся після омбре та інших видів освітлення, більш детально зупинимося на засобах для догляду. Якщо ви хочете повернути локонам пружність, блиск і шовковистість, у вашому арсеналі обов'язково повинні бути:
• Шампунь без сульфатів, парабенів, силікону та інших шкідливих добавок.
• Кондиціонер, що робить пасма гладкими і шовковистими, відновлює їхню структуру.
• Сироватка, яка живить волосяні фолікули і прискорює процес регенерації.
• Цінні олії, що запобігають січенню кінчиків і сухості локонів.
• Зволожувальні маски, які насичують волосся вологою і забезпечують йому гарний блиск.
Тепер розповімо, як відновити структуру волосся після освітлення і що треба врахувати, вибираючи засоби для повсякденного догляду. Почнемо з шампуню і кондиціонера: важливо, щоб вони містили компоненти, спрямовані на зміцнення волосяних фолікулів, надавали пасмам сили. Зверніть увагу на продукцію, що містить натуральні компоненти – олії, рослинні екстракти, вітамінні добавки.
Це важливо! Відновлювальні маски для волосся після освітлення обов'язково виготовляються на основі:
• протеїну, кератину, пантенолу;
• вітамінів А і Е;
• натуральних олій;
• рослинних екстрактів.
Що стосується сироваток для волосся, то вони повинні добре зволожувати і забезпечувати захист від несприятливих факторів, немов покриваючи кожну волосину невидимою плівкою. Найкраще купувати олії для локонів, вироблені шляхом холодного віджиму: вони більш ефективні та екологічні.