Як виглядає здорове волосся? Воно густе, блискуче, без лупи та посічених кінчиків. На жаль, щоденний негативний вплив навколишнього середовища, жорсткої води, частих фарбувань, фенів, плойок та засобів для укладки часто призводить до того, що локони стають тьмяними та неживими. Виправити таку ситуацію непросто, але цілком реально, якщо регулярно дотримуватись деяких правил і використовувати якісні доглядові продукти.
Зміст
- Від чого залежить здоров'я волосся
- Як зробити волосся міцним і здоровим
- Правильне миття волосся
- Акуратне розчісування
- Живлення для волосся
- Захист волосся від термічної дії
- Догляд за волоссям за допомогою косметичних засобів
- Догляд за шкірою голови
- Як надати волоссю блиску й здорового вигляду
- Гарна зачіска
- Фарбування
- Шампуні та ополіскувачі
Від чого залежить здоров'я волосся
Краса і здоров'я волосся залежать від багатьох факторів:
- Генетика — на жаль, кількість волосяних фолікулів і густота шевелюри залежать від спадковості, і збільшити їх правильним доглядом неможливо, однак, якщо зовсім не доглядати локони, вони можуть стати рідкими й тонкими та виглядатимуть зовсім непривабливо.
- Зовнішній вплив — сонячні промені, як і мороз, особливо якщо ви звикли ходити без головного убору, здатні завдати непоправної шкоди вашій шевелюрі, як і погана екологія.
- Живлення — локони, як і шкіра, отримують необхідні для росту та здорового зовнішнього вигляду речовини зсередини, в тому числі з харчовими продуктами. Якщо в раціоні відсутні необхідні елементи, розраховувати на густу і красиву шевелюру не варто, тому що будь-який зовнішній догляд — олії, маски, бальзами — є лише додатковими джерелами живлення.
- Догляд — часто в боротьбі за красу дівчата вдаються до різних агресивних маніпуляцій, таких як фарбування, освітлення, хімічні завивки та укладання за допомогою гарячих приладів. Все це без належного захисту призводить до потьмяніння та ламкості пасм.
- Шкідливі звички — куріння, вживання алкоголю, звичка крутити пасма в пальцях або дуже часто розчісуватися також здатні сильно нашкодити зачісці.
Як зробити волосся міцним і здоровим
Щоб отримати міцне й здорове волосся, важливо навчитися правильно за ним доглядати. Це не так вже й складно, але бажаного результату досягти вийде лише в тому випадку, якщо догляд буде регулярним і послідовним.
Правильне миття волосся
Мити шевелюру слід у разі потреби. Цілком припустимо, якщо миття буде досить частим і навіть щоденним, особливо якщо у вас коротка зачіска, проте при цьому важливо вибрати правильні засоби:
- Для частого миття варто купувати шампуні з позначкою «підходить для щоденного застосування» або безсульфатні, які не пересушують шкіру голови.
- Для волосся, схильного до жирності або сухості, необхідно використовувати шампуні, призначені саме для вашого типу волосся.
- У літній час рекомендується застосовувати зволожувальний шампунь, особливо під час відпустки, оскільки солона вода та ультрафіолет роблять пасма сухими та жорсткими.
Акуратне розчісування
Розчісуватися також слід правильно:
- Не намагатися розплутати й розчесати мокрі пасма, краще використовувати для цього спеціальний гребінець. Фахівці рекомендують спочатку просушити волосся природним шляхом або феном з низькою температурою до злегка вологого стану і лише після цього приступати до розчісування та укладання.
- Користуватися незмивними кремами та кондиціонерами — вони захищають пасма від ламкості при розчісуванні, а для власниць ослабленого або пористого волосся є обов'язковими.
- Не забувати про кінчики — у спробах розплутати кінці довгого волосся дівчата часто діють надто агресивно, що призводить до посіченості й ламкості. Розчісувати кінці потрібно максимально акуратно, починаючи причісуватися саме з них, а не від коріння, як багато хто робить. Також важливо наносити на кінчики спеціальні сироватки або олії.
Живлення для волосся
Як вже говорилося раніше, запорука красивого волосся — здоровий спосіб життя і збалансований раціон. Щоденний раціон має бути повноцінним і різноманітним. Суворі дієти для боротьби з зайвою вагою можуть не тільки негативно позначитися на шевелюрі та стати причиною ламкості, а й спричинити сильне випадання.
Негативний вплив на стан пасм спричиняє нестача жирів і білка у вживаних щодня стравах, а також необхідних вітамінів і мікроелементів.
Для здорового волосся трихологи радять включити до раціону такі продукти як:
- риба;
- горіхи;
- оливкова олія;
- яйця;
- бобові;
- зелені овочі.
Також важливо дотримуватися питного режиму та пити достатньо води, адже від кількості споживаної рідини безпосередньо залежить стан шкіри голови.
Захист волосся від термічної дії
Для жінок, які використовують у щоденному укладанні фен, праски, щипці та плойки, обов'язковим є застосування спеціальних термозахисних засобів — без них зберегти хороше волосся ніяк не вдасться. Бувають такі продукти двох основних типів:
- До змивання — різноманітні шампуні, бальзами, маски та кондиціонери, що використовуються під час миття голови й потребують змивання водою, мають мінімальний захисний ефект.
- Ті що не треба змивати — наносяться на вологе або сухе вимите волосся безпосередньо перед укладанням і надійно захищають пасма від впливу високих температур, відрізняються один від одного складом і консистенцією. До них належать різноманітні сироватки, спреї та флюїди.
Догляд за волоссям за допомогою косметичних засобів
Забезпечити додаткове живлення волосся ззовні допоможе спеціальна косметика, підібрана відповідно до типу й стану шевелюри.
У регулярний догляд за волоссям варто включити:
- Бальзами та кондиціонери — продукти, які наносяться на мокрі пасма відразу після миття, полегшують розчісування волосся, усувають пухнастість і сплутаність, закривають кутикулу волосся. Відрізняються один від одного за концентрацією та консистенцією.
- Маски — продукти, що використовуються в комплексному догляді, дія яких спрямована на вирішення певних проблем та інтенсивне живлення локонів. Мають концентрований склад і застосовуються 1-2 рази на тиждень. Сироватки мають найбільшу концентрацію активних компонентів і рекомендовані до застосування за наявності таких проблем, як: сухість, ламкість, випадання, посічені кінчики.
- Олії — натуральні багатофункціональні продукти, що насичують пасма корисними компонентами й допомагають боротися з сухістю та роздвоєнням кінчиків.
- Ампули — лікувальні засоби для лікування лупи, випадання, посилення росту волосся, які втираються в шкіру голови.
Догляд за шкірою голови
Набути розкішне волосся без належного догляду за шкірою голови, на жаль, ніяк не вийде. Залишки шампуню та догляду здатні накопичуватися на шкірі, перешкоджаючи проникненню в неї кисню та дієвих речовин з доглядових засобів.
Саме тому важливо не наносити бальзами та маски безпосередньо на шкіру, а також слід регулярно використовувати спеціальні скраби та пілінги для шкіри голови, які допоможуть у боротьбі з лупою, ефективно видаляють забруднення та ороговілі клітини.
Як надати волоссю блиску й здорового вигляду
Здорове волосся блищить, легко укладається і виглядає привабливо. Досягти такого ефекту допоможе не лише догляд, а й деякі прості маніпуляції.
Гарна зачіска
Правильна стрижка та зачіска на зовнішній вигляд шевелюри впливають безпосередньо.
Прямі та гладкі пасма завжди виглядають більш блискучими, проте власницям кучерявого волосся не варто засмучуватися — для них існують спеціальні незмивні креми та лосьйони, за допомогою яких можна усунути пухнастість і зробити локони гладкими та сяючими. Щоб підібрати оптимальну зачіску та догляд для вашого типу волосся, варто звернутися за допомогою до професійного стиліста.
Фарбування
Незважаючи на те, що фарбування це хімічний процес і завдає шкоди локонам, за його допомогою можна надати волоссю інтенсивного блиску та здатності максимально відбивати світло.
При цьому варто враховувати, що процедуру фарбування не можна виконувати частіше разу на 1-2 місяці, та краще використовувати для цих цілей безаміачні барвники, які набагато менше пошкоджують пасма.
Шампуні та ополіскувачі
Гарне волосся, що переливається на сонці, отримати допоможуть і засоби для миття. Фахівці рекомендують: застосовувати для гігієнічних процедур шампуні та кондиціонери, у складі яких є кератин і натуральні олії, не використовувати занадто гарячу воду, а наприкінці процедури обполіскувати локони холодною фільтрованою водою або відваром трав.