Сьогодні у жінок є великий вибір доглядових засобів, але що таке гідролат у косметиці, відомо не всім. У цій статті розповімо, для чого потрібна квіткова вода та як з її допомогою доглядати за шкірою та волоссям. Також ви дізнаєтеся, як користуватися гідролатом, та про основні переваги цього косметичного продукту.
Зміст
Що таке гідролат
Квіткова (флорентинна) вода, як ще називають гідролат, — це продукт, який отримують у результаті складного процесу дистиляції рослин парою. Це ніжний і ароматний засіб, що має цілу низку переваг для шкіри та волосся. Якщо розглянути питання, навіщо потрібний гідролат, то насамперед його використовують у косметичних цілях.
Гідролати є 100% натуральними продуктами, що робить їх безпечними та рекомендованими для догляду за всіма типами шкіри — від жирної до надчутливої та зів'ялої.
До складу гідролату можуть входити такі компоненти:
- вода (виступає як основа);
- ефірні олії (залежно від процесу екстрагування та рослини);
- фітонутрієнти (вітаміни, мінерали тощо);
- флавоноїди та антиоксиданти;
- мікроелементи (наприклад, кальцій, магній, калій та інші, залежно від рослини).
Серед найпопулярніших доглядових продуктів із цієї категорії можна виділити такі:
- Mohani гідролат із сандалового дерева. Призначений для догляду за зрілою шкірою, має витончений солодкувато-деревний аромат.
- Lirene гідролат з манго — енергетична квіткова есенція. Засіб для ніжного догляду та насичення поживними речовинами завдяки вітамінам і мінералам, що містяться в манго.
- Apis Rosacea-Stop заспокійливий гідролат із дамаської троянди. Зміцнює судини, тонізує шкіру та вирівнює її pH, не містить синтетичних ароматизаторів.
Навіщо потрібен гідролат
Використання цього засобу може принести суттєву користь завдяки наявності унікальних природних властивостей.
Роль гідролатів у покращенні стану шкіри:
- є натуральними зволожувачами;
- деякі варіанти, наприклад трояндова вода, надають заспокійливу дію, усуваючи подразнення;
- використовуються як тонік, допомагаючи звузити пори та покращити тонус;
- окремі гідролати мають антиоксидантні властивості, тому захищають від негативного впливу нестабільних молекул (радикалів).
Роль гідролатів у покращенні стану волосся:
- можуть використовуватися як натуральний ополіскувач для волосся, допомагаючи зволожити й зміцнити його;
- деякі різновиди допомагають поліпшити текстуру волосся, роблячи його м'якшим і слухняним;
- багато компонентів гідролатів здатні усувати подразнення шкірного покриву голови.
Як використовувати гідролат
Духмяну воду можна використовувати різними способами завдяки її універсальності та унікальній формулі, що підходить для всіх типів шкіри. Серед найпоширеніших способів, як використовувати гідролат для обличчя, волосся та в інших цілях:
- Тонізування та освіження. Нанесіть гідролат на обличчя для освіження та тонізування шкіри. Застосовуйте його як тонік перед використанням зволожувального крему.
- Фіксація макіяжу. Розпиліть невелику кількість гідролату на обличчя після нанесення макіяжу для фіксації та надання природного сяйва.
- Зволоження волосся. Розпиліть рідину на волосся для зволоження та освіження як натуральний кондиціонер.
- Заспокійливі компреси. Злегка змочіть тампон у холодному гідролаті та прикладіть до подразненої шкіри для заспокоєння.
- Ароматерапія. Використовуйте засіб як ароматичний спрей для створення приємної атмосфери в приміщенні.
Гідролати мають ніжний аромат і можуть бути використані у повсякденному догляді. Однак, незалежно від способу використання, як і будь-яку косметику, перед застосуванням гідролату рекомендується перевірити реакцію шкіри на невеликій ділянці.
Який гідролат вибрати
Існує безліч видів духмяної води, що мають унікальні властивості та призначені для різних типів шкіри. Який гідролат вибрати, залежить від індивідуальних потреб та особливостей. Тому під час вибору важливо враховувати всі нюанси, щоб підібрати найкращий варіант для досягнення бажаних результатів.
Серед основних видів запашної води можна виділити такі:
- Трояндова вода. Троянда має зволожувальні та тонізувальні властивості, підходить для всіх типів шкіри. Популярний варіант — Nacomi Hydrolate трояндовий гідролат.
- Лавандова вода. Лаванда відома своїми заспокійливими та антисептичними властивостями, підходить для чутливої шкіри.
- Жасминова вода. Наділена заспокійливими властивостями. Наприклад, Mohani жасминовий гідролат може допомогти усунути подразнення і неприємний свербіж.
- Ромашкова вода. Ромашка заспокоює, загоює, допомагає усунути почервоніння, ідеальна для чутливої та подразненої шкіри.
- Зелений чай. Знаменитий антиоксидант, що захищає шкіру, прискорює регенеративні процеси.
- Гідролат з алое. Відмінно підходить для сухої або подразненої шкіри, допомагаючи зволожити та загоїти її. Популярний варіант — Nacomi Hydrolate гідролат з алое.
Переваги використання гідролатів
Раніше ми вже з'ясували: гідролат — що це за засіб і для чого він використовується. Крім цього, варто виділити основні переваги популярного доглядового продукту:
- зволожує шкіру і волосся, роблячи його м'яким і еластичним;
- може використовуватися як тонік, покращує текстуру шкіри;
- заспокоює, захищає від подразнювальних факторів;
- м'який та безпечний, підходить для чутливої шкіри;
- можна використовувати як окремий засіб або як компонент для створення косметики: тоніків, сироваток тощо;
- натуральна альтернатива ароматизаторам (наносячи їх на штори або м'які меблі тощо).