Шкіра наших ручок щодня зазнає негативного зовнішнього впливу навколишнього середовища, жорсткої води, мийних засобів. Для підтримання її в красивому та здоровому стані регулярного відвідування манікюрного салону недостатньо, потрібно правильно організувати догляд за руками в домашніх умовах. Насправді в цьому немає нічого складного, якщо знати, які засоби використовувати для вирішення тих чи інших проблем у різні пори року. Про це ми розповімо нижче.
Зміст
Зволоження
Якісний догляд за руками та нігтями в домашніх умовах неможливий без повноцінного зволоження. Забезпечити насичення епідермісу достатньою кількістю вологи допоможе регулярне використання крему для рук. Наносити його слід не рідше двох разів на день (вранці та ввечері), а краще після кожного миття рук і кілька разів протягом дня. При цьому вибір відповідного засобу залежить не тільки від типу шкіри, а й від доби та сезону:
• У денний час (на роботі, вдома, у поїздках) правильний догляд за руками та нігтями допоможе забезпечити легкий зволожувальний лосьйон або гель. Він швидко вбирається, не залишає по собі липкості, не забруднює одяг і навколишні предмети.
• На ніч краще використовувати щільні поживні засоби з зволожувальними компонентами, які мають насичену текстуру та допомагають відновити й пом'якшити шкіру, що огрубіла.
• Догляд за шкірою рук взимку передбачає використання спеціального захисного крему, який не тільки зволожить епідерміс і наситить його корисними речовинами, а й вбереже його від негативного впливу холоду та вітру, захистить від сухості, почервонінню та подразненню, які спричинені морозом. Використовуючи такі засоби, слід враховувати, що наносити їх потрібно не пізніше ніж за 20-30 хвилин до виходу на вулицю, щоб вони встигли поглинутися й покрити ручки захисною плівкою.
Додатковий догляд
Крім регулярного нанесення крему, слід періодично робити спеціальні ванни та маски для кистей рук, які допоможуть не тільки якісно подбати про епідерміс, а й вирішити такі специфічні проблеми, як сильний свербіж, почервоніння та висипання, усунути почуття стягнутості та дискомфорт.
• Догляд за сухою шкірою рук у домашніх умовах передбачає застосування натуральних олій та їхніх сумішей, зокрема оливкової, кокосової та какао. Наносити їх слід на попередньо розпарену шкіру під плівку та теплий рушник на 10-20 хвилин.
• За допомогою ванн з содою та сіллю, відварів трав і олій можна швидко розм'якшити шкіру й впоратися з сухістю та тріщинами, а також зміцнити нігтьові пластини, заспокоїти подразнення і запалення.
• При серйозних проблемах з епідермісом власникам чутливої шкіри, схильної до алергічних реакцій, може бути потрібний спеціальний лікувальний крем, підбирати який потрібно за рекомендацією дерматолога.
Відлущуйте
Щоб шкіра довго залишалася м'якою та гладкою, а на її поверхні не з'являлися огрубілі ділянки та лущення, у догляд за руками та нігтями в домашніх умовах слід обов'язково включити пілінг. Видалити відмерлі частинки шкіри можна за допомогою спеціальних косметичних засобів або використовуючи скраб домашнього приготування.
Абразивні частинки в пілінгу дозволяють швидко оновити шкіру та зробити її м'якою і шовковистою, до того ж на очищеному епідермісі будь-який крем працює швидше та ефективніше. У разі схильності до гіперкератозу дерматологи рекомендують застосовувати кислотні пілінги, які здатні проникати глибоко в шкіру та допомагають швидко видалити огрубілі ділянки й мозолі.
Використовуйте правильні засоби догляду
Догляд за руками передбачає не лише щоденне нанесення крему та періодичне проведення доглядових процедур, а й правильний вибір засобів щоденної гігієни.
Так, протягом дня нам доводиться досить часто мити руки з милом, що призводить до сухості та розтріскування, адже засоби для миття мають агресивний лужний склад. Уникнути цієї проблеми допоможе спеціальне мило з лагідним складом та приближеним до натурального pH. Воно не гірше за класичний антибактеріальний засіб допоможе видалити зі шкіри бруд і мікроби, але при цьому не викличе неприємних наслідків, оскільки у складі присутні зволожувальні компоненти. Також для цих цілей чудово підійде натуральне мило.
Що ж до вибору інших доглядових засобів, то тут насамперед слід орієнтуватися на свій тип шкіри та наявність специфічних проблем, що потребують вирішення.
Захищайте свої ручки!
Догляд за шкірою рук і нігтями взимку й восени потрібен більш ретельний, оскільки шкіра сильно страждає від холоду та морозу. Захистити її допоможуть рукавички та спеціальні засоби, що забезпечують догляд за шкірою рук взимку в домашніх умовах, наносити які слід на відкриті ділянки шкіри за 20-30 хвилин до виходу на вулицю.
Правильний догляд за руками та нігтями, а також їхній захист потрібен під час прибирання та приготування їжі, адже жорстка водопровідна вода та мийні засоби не лише негативно впливають на стан шкіри, а й можуть спричинити подразнення, висипання, серйозні алергічні реакції. Саме тому фахівці рекомендують надягати гумові рукавички щоразу, коли ви збираєтеся прибирати чи прати руками, наносячи під них зволожувальний крем.
Зберегти молодість і красу шкіри також допоможуть наступні лайфхаки для догляду за руками:
• обов'язково включіть у щоденний догляд за шкірою рук легкий масаж — він допоможе уповільнити старіння епідермісу та позбутися дрібних зморшок;
• не забувайте про кутикулу — навіть найкрасивіший манікюр може зіпсувати суха шкіра та задирки навколо нігтів, тому на кутикулу слід регулярно наносити живильну олію;
• щоб шкіра під гумовими рукавичками, що використовуються під час прибирання або миття посуду, не потіла, під них можна надягати бавовняні вироби та рясно наносити живильний крем, який у цьому випадку виконуватиме роль маски для рук;
• догляд за руками взимку в домашніх умовах повинен обов'язково включати поживні та захисні засоби, які допоможуть уникнути надмірної сухості.
Краса зсередини
Навіть найякісніший догляд за шкірою рук та нігтями буде абсолютно марним за наявності внутрішніх проблем з організмом. На здоров'я епідермісу впливають не тільки зовнішні чинники, а й спосіб життя. Щоб шкіра залишалася м'якою і гладкою, не лущилася та не розтріскувалася, слід дотримуватися здорового способу життя:
• частіше гуляти на свіжому повітрі;
• вживати овочі та фрукти, що містять у складі клітковину та необхідні для нормального функціонування організму вітаміни;
• мінімізувати кількість шкідливої їжі в раціоні (гострі, солодкі, жирні, копчені та надто солоні страви);
• підтримувати нормальну фізичну активність.
Така внутрішня підтримка позитивно позначиться не тільки на зовнішності, а й на настрої та загальному самопочутті.
Відмовтеся від шкідливих звичок
Навіть за умови правильного догляду зіпсувати зовнішній вигляд рук і навіть нашкодити здоров'ю можуть шкідливі звички, зокрема гризіння нігтів і здирання задирок. Крім того, що такі дії роблять руки неохайними, вони можуть спричинити небезпечні інфекції та серйозні запалення.
Часто подібні звички пов'язані з психологічними факторами, і якщо позбутися їх самостійно не виходить, можна вдатися до допомоги спеціальних засобів, наприклад, наносити на нігті лікувальний лак з гірким смаком.